KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11222062
nr 1122 2062
Pastell
signerad, Man, 29x19
måndag 14 augusti 2017
kl 19:29:08
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta